Our product range includes a wide range of mapx207 centrifuge oil separator, 600lph centrifugal oil separator, 950lph centrifugal oil separator, 1000lph centrifugal oil separator, 1500lph centrifugal oil separator and 1050lph centrifugal oil water separator.




₹ 500000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity(LPH) | 1000 |
| Model Name/Number | Mapx207 |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Phase Type | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |



₹ 100000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity(LPH) | 600 |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | SS |
| Voltage | 430V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase Type | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |


₹ 200000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity(LPH) | 950 |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow rate | 950LPH |



₹ 110000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Flow Rate | 1000 LPH |
| Brand | Minimmac Systems |
| Voltage | 430 V |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
1000 LPH Centrifugal Oil Separator is an industrial filtration system designed to efficiently remove water, solid contaminants, and other impurities from oils.



₹ 650000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 430 V |
| Flow Rate | 1500LPH |



₹ 700000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Installation Service | Yes |
| Brand | Minimac Systems |
| Color | Blue |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Flow Rate | 10050LPH |



₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 750LPH |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 430 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 12 Months |
| Flow Rate | 650LPH |
650LPH Centrifugal Oil Separator is an advanced industrial oil purification system designed to efficiently remove contaminants such as dirt, sludge, water, and metal particles from oils used in various industrial applications.



₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 430 V |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Machine Flow Rate | 2000LPH |
2000 LPH Centrifugal Oil Separator is an industrial filtration system designed to purify oils by separating contaminants using centrifugal force



₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type Of Machine | Oil Separator |
| Model Name/Number | CSP Series |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Max Working Pressue | 12 Bar |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow Rate | 800LPH |



₹ 80000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | SS |
| Voltage | 430 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase Type | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 12 Months |
| Flow Rate | 100LPH |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow rate | 550LPH |



₹ 500000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 4000LPH |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 430 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase Type | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |




₹ 90000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 430 V |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Product Flow Rate | 150LPH |
150 LPH (Liters Per Hour) Centrifugal Oil Separator is a specialized industrial machine designed to separate contaminants, such as solid particles, water, sludge, and impurities from oils and lubricants.



₹ 100000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Flow Rate | 200LPH |




₹ 130000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Automation Grade | Automatic |
| Flow Rate | 300LPH |




₹ 600000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 415 V |
| Design | Standars |
| Flow Rate | 900LPH |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type Of Machine | Automatic |
| Capacity | 700LPH |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 420 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |



₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 3500LPH |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase Type | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |




₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 3000LPH |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 430 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
3000 LPH Centrifugal Oil Separator is a high-capacity filtration system designed to efficiently separate impurities from oils, using the principle of centrifugal force




₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Automation Grade | Automatic |
| Warranty | 12 Months |
| Flow Rate | 2500LPH |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India



















