Our range of products include 650l lube oil storage tank, 550l oil storage tank, oil stainless steel tanks, 450l hydraulic oil storage tank, 400l gear oil storage tank and 550l ms oil storage tank.




₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 650L |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage | Used To Store And Dispense Oils |



₹ 400000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Max Flow Rate(Litre/Min) | 300 LPM |
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 550L |
| Material | SS |
| Phase | 3 Phase |
| product | Oil Storage tank |
550L Oil Storage Tank is a durable and reliable storage solution designed to safely store and manage various types of oils, including lubricating oils, hydraulic oils, vegetable oils, and petroleum-based oils.



₹ 200000 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Storage Material | oils |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mininmac |



₹ 300000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Leak Proof | Yes |
| Capacity | 450L |
| Oil Type | Hydraulic Oil |
| Usage | Used In Applications Where The Fluid Level Fluctuates |



₹ 280000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Brand | Minimac Systems |
| Capacity | 400L |
| Oil Type | Gear Oil |
| Voltage | 240 V |



₹ 400000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Leak Proof | Yes |
| Brand | Minimac Systems |
| Capacity | 550L |



₹ 50000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Warranty | 1 year |
| Shape | Cylindrical |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | SS |
| Capacity | 2500L |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India





