Pioneers in the industry, we offer 1.7hp electrostatic oil filtration machine, 455kw electrostatic oil filtration machine, 100lpm electrostatic oil cleaning machine and 10l lube oil refining system from India.





₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 1000 LPH |
| Voltage | 430 V |
| Motor Power | 1 1.7HP |
| Phase | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Pump Flow Rate | 40 LPM |
| Motor Power | 25HP |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 430V |
| Brand | Minimac Systems |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | SS |
| Wattage | 455kW |



₹ 100000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Temperature | 100 Degree C |
| Usage/Application | Used To Purify And Restore The Quality Of Oils |
| Type | Electrostatic |
| Flow Rate | 100LPM |
100LPM Electrostatic Oil Cleaning Machine is a device designed to purify and regenerate oils by using electrostatic filtration technology.



₹ 250000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 10L |
| Material | Metal |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Minimac Systems |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India


