Providing you the best range of 48bar low vacuum dehydration unit, 1kw low vacuum dehydration unit, 20kw semi automatic low vacuum dehydration machine, 10lpm low vacuum dehydration machine and 45bar low vacuum dehydration machine with effective & timely delivery.




₹ 449999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 430 V |
| Warrenty | 12 Months |
| Pressure | 45 Bar |
| Brand | Minimac Systems |



₹ 100000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 1000LPH |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Used To Remove Water And Other Impurities From Oil |
| Brand | Minimac Systems |
| Warrenty | 12 Months |
| Material | SS |
| Wattage | 1kW |



₹ 195000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Used To Remove Impurities, Moisture, And Contaminants From Oil |
| Brand | Minimac Systems |
| Warrent | 12 Months |
| Wattage | 20kW |
| Automation Grade | Automatic |
| Automatic | Semi Automatic |



₹ 190000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 10LPM |
| Brand | Minimac Systems |
| Usage/Application | Used To Remove Water And Other Impurities From Oil |
| Material | SS |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Operation Type | Automatic |




₹ 350000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Remove Water And Other Impurities From Oil |
| Voltage | 240 V |
| Pressure | 45 Bar |
| Frequency | 50 Hz |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India



