We are a prominent manufacturer, exporter and supplier of a wide range of Centralized Oil Lubrication Systems. Manufactured using optimum quality material, sourced from certified vendors, this range is in line with the international quality standards and parameters. These lubrication systems are designed with high precision & sophisticated machines and are highly applauded by our clients all across the nation and abroad. The range includes Cen
...Read More₹ 300000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 5L |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 415 V |
| Flow Rate | 400LPH |
| Power | 2HP |
| Brand | Minimac |



₹ 8400000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Input Supply | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Minimac Systems |
| Packaging Type | Box |
| Pressure | 10 Bar |
| Flow Rate | 1900LPM |




₹ 650000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Type | Oil Lubrication System |
| Product Capacity | 15L |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac |
15L Lube Oil System refers to a lubrication oil system designed to provide, circulate, and filter oil in machinery or equipment requiring consistent lubrication



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 9L |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 415 V |
| Flow Rate | 100LPM |
| Power | 35HP |
| Usage | To Continuously Provide Cool, Clean Oil To The Bearings And Gear |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India


