Providing you the best range of 530lph centrifugal oil cleaner, 1000lpm three phase oil filtration machine, 6300lph oil filter machine, 6200lph oil filter machine, 5000lph oil filter machine and 600ltr/hr turbine oil cleaner with effective & timely delivery.




₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 240 V |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Total Flow Rate | 530LPH |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 430 V |
| Phase | 3 Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow Rate | 1000LPM |
| Stage | Three Phase |
1000 LPM Three Phase Oil Filtration Machine is a high-performance industrial filtration system designed to purify oils in large-scale applications




₹ 800000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 430 V |
| Motor Power | 5HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow Rate | 6300LPH |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 430 V |
| Working Pressure | 10 Bar |
| Brand | Minimac Systems |
| Warranty | 12 Months |
| Flow Rate | 6200LPH |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage | Used To Remove Impurities in Oil |
6200LPH Oil Filter Machine is a high-capacity filtration system designed to purify various types of industrial oils at a flow rate of 6200 liters per hour (LPH)



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type Of Machine | Oil Filtration Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Minimac Systems |
| Motor Power | 5HP |
| Flow Rate | 5000LPH |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Flow Rate | 600 ltr/hr |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | SS |
| Phase | 3 Phase |
| Power Source | Electric |
| Usage | Used To Remove Impurities |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India




