Our range of products include 50000l transformer oil storage tank, 4500l transformer oil storage tank, 5300l oil storage tank, 52000l oil storage tank, 1900l oil storage tank and 1800l lube oil storage tank.





₹ 4000000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 50000 L |
| Transformer Type | Power Transformer |
| Material | MS |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |



₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 11 Piece |
| Capacity | 50000 L |
| Material | SS |
| Total Capacity | 4500L |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |



₹ 50000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Voltage | 430 V |
| Shape | Cylindrical |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |
| Warrenty | 12 Months |
| Material | SS |
| Capacity | 5300L |
5300L Oil Storage Tank is a high-capacity storage solution specifically designed to safely and efficiently store large volumes of oil in various industrial and commercial applications



₹ 200000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Minimac Systems |
| Capacity | 52000L |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
52,000L Oil Storage Tank is a high-capacity storage solution engineered for the safe and efficient storage of large volumes of oils such as transformer oils, hydraulic oils, lubricants, and industrial oils


₹ 50000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Color | Off White |
| Shape | Cylindrical |
| Leak Proof | Yes |
| Capacity | 1900L |
| Usage | Store And Dispense Oils |


₹ 50000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Minimac Systems |
| Warrenty | 12 Months |
| Capacity | 1800L |
| Usage | Store And Dispense Oils |
| Voltage | 240 V |



₹ 10000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Color | Off White |
| Leak Proof | Yes |
| Capacity | 100L |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India





