Providing you the best range of 200lph gear oil centrifugal filtration machine, 2560lph oil water separator, 100lph oil debris separator and 120lph oil sludge separator with effective & timely delivery.




₹ 150000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Installation Service | Yes |
| Color | Blue |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow Rate | 200LPH |




₹ 550000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Minimac Systems |
| Warrenty | 12 Months |
| Flow Rate | 2560LPH |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |



₹ 120000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Flow Rate | 100LPH |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Usage | Used To Remove Oil |




₹ 220000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | MS |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 415 V |
| Flow Rate | 120LPH |
| Frequency | 50 Hz |
120 LPH (Liters Per Hour) Oil Sludge Separator is a specialized industrial filtration system designed to effectively separate oil from sludge, water, and other contaminants in various industrial applications.



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India


