Our product range includes a wide range of 6.5nas moisture test kit, 5nas lubricant testing and 42bar oil contamination testing kit.




₹ 900000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Used To Measure The Moisture Content Of Various Materials |
| Type | Portable |
| Brand | Minimac |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| NAS Grade | 6.5NAS |


₹ 320000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Model Type | Working Model |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Used To Assess The Condition |
| Brand | Minimac Systems |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| NAS Value | 5 NAS |


₹ 900000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | MS |
| Brand | Minimac Systems |
| Usage/Application | Used To Analyze The Cleanliness Of Oil And Identify Contamination |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Warrenty | 12 Months |
| Pressure Rate | 42 Bar |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India

