



₹ 1200000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Filtration Capacity | 19000Ltr/Hr |
| Material | Stainless steel |
| Usage/Application | Used To Remove Contaminants From Oil |
| Color | Blue |
| Voltage | 220 V |
| Working Pressure | 10 Bar |
| Brand | Minimac Systems |
19,000 Ltr/Hr Turbine Oil Filtration Machine is a high-capacity, industrial-grade filtration system designed to clean and purify turbine oils used in large-scale applications, such as power generation plants, marine vessels, and industrial turbines



₹ 1100000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Flow Rate | 18000 ltr/hr |
| Brand | Minimac Systems |
| Material | SS |
| Phase | 3 Phase |
| Power Source | Electric |
| Usage | Used To Remove Contaminants From Oil |



₹ 300000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Flow Rate | 3000 ltr/hr |
| Brand | Minimac Systems |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 2 Phase |
| Material | SS |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 430 V |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India

