We are a leading Manufacturer of 95bar vacuum oil dehydration machine and 98bar liquid dehydration equipment from Pune, India.




₹ 500000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 10LPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 415 V |
| Pressure | 95 Bar |



₹ 550000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Pressure | 98 Bar |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warrenty | 12 Months |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India
