We are a leading Manufacturer of 27kw oil filter machine, 150kw mobil oil filtration plant, 22kw oil refinery plant, 26kw lubricating oil purifier machine, 80kw industrial fluid flushing machine and hydraulic oil filter service from Pune, India.




₹ 300000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 400LPM |
| Material | MS |
| Brand | Minimac Systems |
| Voltage | 415V |
| Wattage | 27kW |
27kW Oil Filter Machine is a highly efficient industrial filtration system designed to purify oils used in various industrial applications.



₹ 1000000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 500 LPH |
| Brand | Minimac Systems |
| Warranty | 12 Months |
| Wattage | 150kW |
| Oil Type | Mobil Oil |
| Power Source | Electric |
150kW Mobil Oil Filtration Plant is a high-performance industrial system designed to efficiently filter and purify oils in large-scale operations.



₹ 200000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 1000 ton/day |
| Freuqency | 50 Hz |
| Power | 1 HP |
| Wattage | 22kW |
| Voltage | 240 V |




₹ 130000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Used To Remove Containments From Oil |
| Purifiers Type | Hydraulic |
| Material | Stainless Steel |
| Wattage | 26kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Minimac Systems |
26kW Lubricating Oil Purifier Machine is a high-efficiency industrial filtration system designed specifically for the purification of lubricating oils used in a wide range of industrial applications



₹ 250000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 100LPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Wattage | 80kW |
| Brand | Minimac Systems |



₹ 25 / LitreGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Litre |
| Service Location | Pan India |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Service Mode | Offline |
| Service Duration | 5 Days |
| Payment Mode | Online/ Offline |
| Features | Efficient Contaminant Removal |
Hydraulic Oil Filter Service is an essential maintenance solution for industries that rely on hydraulic systems.



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India




