Our range of products include 10.1inch lube oil analysis kit, 1mg/l hydraulic oil quality testing kit and 40kw microscopic wear particle analysis kit.




₹ 900000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Usage/Application | Used To Determine The Dielectric Strength Of Insulating Oils |
| Corrosion Resistance | yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Display | 10.1Inch |
| Wattage | 15kW |



₹ 320000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | SS |
| Brand | Minimac Systems |
| Usage/Application | Identify Hydraulic System Contamination |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Particle Counter | 1mg/L |
| Voltage | 240 V |



₹ 320000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage/Application | Laboratory Use |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Display | Digital |
| Wattage | 40kW |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India

