Providing you the best range of 500lpm oil flushing unit and 3500l lubricant flushing equipment with effective & timely delivery.




₹ 750000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | SS |
| Flow Rate | 500LPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
500 LPM Oil Flushing Unit is a specialized piece of equipment designed to clean and maintain oil systems in various industrial applications by flushing the oil at a controlled flow rate of 500 liters per minute.



₹ 800000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Size/Diameter | 4 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 Phase |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 430 V |
| Pressure | 10 Bar |
| Overall Capacity | 3500L |



Makarand Shinde (Marketing Executive)
Minimac Systems Pvt. Ltd.
Ground Floor, Gat No 448/15, Minimac Systems Private Limited, Nighoje Road, Nighoje, N/A, Chakan, Chakan, Pune - 410501, Maharashtra, India
